Aktuality - Kultura

Kniha „Pověsti z Policka - o kraji mezi Ostašem, Hvězdou, Borem a řekou Metují“ předkládá známé i zapomenuté texty Antonína Krtičky-Polického. Od jeho smrti uplynulo už 65 let - přesto tento polický knihař a knihkupec, sběratel lidových povídaček a spisovatel, regionální patriot a nadšený průvodce zanechal v našem regionu výraznou stopu. Nová kniha přináší pověsti z Policka, Machovska a Broumovska, je čtivá i pro současnou mladou generaci, oživená komiksem a ilustracemi Dalibora Nesnídala. Součástí publikace je i poslechové CD s deseti pověstmi, které namluvil herec a dabér Karel Richter. Představení knihy proběhne v Machově v budově obecního úřadu v úterý 12. prosince od 18 hodin. Přijďte  se zastavit v předvánočním shonu a zaposlouchat se do Krtičkova vyprávění.

V rámci představení knihy bude možno si ji za zvýhodněnou cenou zakoupit na místě.

Aktualizováno ( Pondělí, 27. Listopad 2017 )