Od pondělí 17. 5. 2021 obnoven provoz předzahrádky restaurace "Machovský hostinec" na náměstí. Zahájení provozu v 16 hod.

Svoz nebezpečného odpadu v Machově 22. května 2021

Datum: 26. 4. 2021

Marius Pedersen provede v Machově obvyklý jarní mobilní svoz nebezpečných odpadů v sobotu 22. května 2021. Podrobnosti v přiloženém letáčku.

Noviny Letní Broumovsko 2021

Datum: 13. 4. 2021

V příloze zveřejňujeme nové vydání turistických novin "Letní Broumovsko". Z pohledu Machova stojí za pozornost článek ke 100. výročí zřícení tzv. Sypací skály na Boře.

Uzavírka silnice III/303.16 v k.ú. Bezděkov n. M.

Datum: 6. 4. 2021

V příloze zveřejňujeme Rozhodnutí odboru dopravy MěÚ Náchod o povolení uzavírky silnice III. třídy č. 303.16 v katastru obce Bezděkov n. Met. na období od 6. 4. do 31. 10. 2021.

Turistická vizitka městyse Machov 1

Turistická vizitka městyse Machov

Datum: 17. 3. 2021

Upozorňujeme turisty i ostatní zájemce, že od března 2021 je v prodeji na Úřadu městyse Machov a na některých dalších místech v obci nová turistická vizitka městyse Machov CZ 5094 od firmy Wander Book. Prodejní cena je 12,- Kč.

Jabloň "U Lidmanů"

Jabloň u hospody U Lidmanů v Machovské Lhotě se stala Stromem roku 2020

Datum: 21. 10. 2020

Titul Strom roku 2020 získala jabloň u hostince u Lidmanů v Machovské Lhotě, ovocný strom dostal toto ocenění poprvé. Na druhém místě v ekologické anketě o nejsympatičtější dřevinu ČR skončily lípy v Hřebenech na Sokolovsku, třetí je dub Hugo z Lednice na Břeclavsku. V anketě hlasovalo více než 5800 lidí, kteří vybírali z finálových 12 stromů z devíti krajů. Pro vítězný strom jich hlasovalo téměř 2200, v pořadí druhým památným lípám dalo hlas zhruba 1000 lidí.
Strom do ankety přihlásila Místní akční skupina Stolové hory spolu s městysem Machov, místní školou, majitelem hospody U Lidmanů panem Šturmem, místními zahrádkáři a s podporou Jaroslava Lidmana - syna původního majitele hostince u Lidmanů, který ji vlastnoručně vysadil po konci 2. světové války. "Jabloň po několika letech od vysazení neplodila, tak tatínkovi někdo z hostů poradil, že má málo železa. Tatínek nelenil a zakopal k jejím kořenům hřebíky. A opravdu pak začala plodit," uvedl Jaroslav Lidman.
Vítězný strom bude odborně ošetřen a bude reprezentovat Česko v mezinárodní anketě Evropský strom roku.
Poděkování patří všem, kteří hlasovali a svým hlasem tak podpořili vítězství jabloně v letošním ročníku tradiční ankety. Podrobné výsledky a záznam slavnostního vyhlášení ankety jsou k dispozici na www.stromroku.cz.

Informování občanů o plánovaných odstávkách elektřiny

Datum: 15. 9. 2020

Firma ČEZ distribuce informuje občany, že od 1. 1. 2021 již nebude oznamovat plánované odstávky elektřiny formou výlepu papírových oznámení v dotčeném území. Nově lze informace o poruchách či plánovaných odstávkách získávat e-mailem po registraci na www.cezdistribuce.cz/sluzba. Platná oznámení je možno také sledovat on-line na www.cezdistribuce.cz/odstavky nebo na www.bezstavy.cz.