MUDr. Maršík oznamuje všem zájemcům o přeočkování 3. dávkou vakcíny proti nemoci Covid-19, že je možné se objednat do jeho ordinace v Machově v průběhu listopdu a prosince. Objednávky volejte na tel. č. 739 282 494.

Nový jízdní řád autobusů + změna ceny jízdného

Datum: 8. 12. 2021

V příloze zveřejňujeme nový jízdní řád autobusů na lince Machov-Police n. Met. platný od 12. 12. 2021. Nové ceny jízdného pro konkrétní spoj si zobrazíte na odkazu: https://www.oredo.cz/tarifni-kalkulator-jizdneho/

Běžkařská sezona v Kladském pomezí byla zahájena

Datum: 6. 12. 2021

Aktuální informace o stavu lyžařských stop na www.ski.kladskepomezi.cz

Ordinační hodiny praktických lékařů v Hronově

Datum: 29. 11. 2021

Informace pro pacienty registrované u MUDr. Maršíka

Vyhlášení nouzového stavu a vyhlášení krizových opatření

Datum: 26. 11. 2021

V příloze zveřejňujeme Vyhlášení nouzového stavu na území celé ČR a aktuálně platná krizová opatření v souvislosti s pandemií nemoci Covid-19.

Veřejná výzva - obsazení funkce "Referent Úřadu městyse Machov"

Datum: 26. 10. 2021

V příloze zveřejňujeme veřejnou výzvu na obsazení funkce "Referent Úřadu městyse Machov". Bližší informace podá starosta městyse osobně, mailem či telefonicky.

Turistická vizitka městyse Machov 1

Turistická vizitka městyse Machov

Datum: 17. 3. 2021

Upozorňujeme turisty i ostatní zájemce, že od března 2021 je v prodeji na Úřadu městyse Machov a na některých dalších místech v obci nová turistická vizitka městyse Machov CZ 5094 od firmy Wander Book. Prodejní cena je 12,- Kč.

Jabloň "U Lidmanů"

Jabloň u hospody U Lidmanů v Machovské Lhotě se stala Stromem roku 2020

Datum: 21. 10. 2020

Titul Strom roku 2020 získala jabloň u hostince u Lidmanů v Machovské Lhotě, ovocný strom dostal toto ocenění poprvé. Na druhém místě v ekologické anketě o nejsympatičtější dřevinu ČR skončily lípy v Hřebenech na Sokolovsku, třetí je dub Hugo z Lednice na Břeclavsku. V anketě hlasovalo více než 5800 lidí, kteří vybírali z finálových 12 stromů z devíti krajů. Pro vítězný strom jich hlasovalo téměř 2200, v pořadí druhým památným lípám dalo hlas zhruba 1000 lidí.
Strom do ankety přihlásila Místní akční skupina Stolové hory spolu s městysem Machov, místní školou, majitelem hospody U Lidmanů panem Šturmem, místními zahrádkáři a s podporou Jaroslava Lidmana - syna původního majitele hostince u Lidmanů, který ji vlastnoručně vysadil po konci 2. světové války. "Jabloň po několika letech od vysazení neplodila, tak tatínkovi někdo z hostů poradil, že má málo železa. Tatínek nelenil a zakopal k jejím kořenům hřebíky. A opravdu pak začala plodit," uvedl Jaroslav Lidman.
Vítězný strom bude odborně ošetřen a bude reprezentovat Česko v mezinárodní anketě Evropský strom roku.
Poděkování patří všem, kteří hlasovali a svým hlasem tak podpořili vítězství jabloně v letošním ročníku tradiční ankety. Podrobné výsledky a záznam slavnostního vyhlášení ankety jsou k dispozici na www.stromroku.cz.