Městys Machov zve zájemce o sáňkování a bobování na upravený svah za restaurací Kukulda.

Stav upravených lyžařských tratí zjistíte na webech www.bilestopy.cz nebo na www.ski.kladskepomezi.cz

Jabloň "U Lidmanů" evropským stromem roku? Hlasování bude možné zdarma e-mailem.

Martin Schirlo - jabloň na podzim 2020

Únor je pro mnohé jen výplní času mezi Vánocemi a blížícím se jarem. Tento únor však bude vonět po štrúdlu, neboť po celý měsíc můžete hlasovat pro jabloň v Machovské Lhotě „U Lidmanů“ a pomoci jí tak k titulu Evropský strom roku 2021!
Už během letních a podzimních dní jste ukázali, že vás jediný ovocný strom v republikové anketě „Strom roku ČR“ zaujal natolik, že získal celkem 2 191 hlasů, které byly zpoplatněny dárcovskou SMS. Takovou jabloň může mít kdokoliv z nás na zahradě a z jablek vyrábět štrúdl nebo mošt, uskladňovat je na zimu. Tato však navíc stojí na kouzelném místě na zahrádce hspody „U Lidmanů“, pod stolovými horami Borem a Hejšovinou. Pod její korunou se setkávají nejen místní, ale i výletníci. V zimě běžkaři, v létě cyklisté a turisté. Byla také svědkem mnoha svateb. A teď se může stát stromem celého starého kontinentu. Nebylo by to pohádkové završení celého příběhu?
Hlasování probíhá od 1. 2. do 28. 2. 2021 na webových stránkách www.evropskystromroku.cz, či www.treeoftheyear.org. Z jednoho e-mailu můžete poslat zdarma vždy jeden hlas. Více se dozvíte na webu nebo facebookovém profilu MAS Stolové hory, nebo se k nám můžete přidat do facebookové skupiny Podporujeme jabloň u Lidmanů. Obstojí jabloň v konkurenci 15 evropských finalistů a naváže na loňskou vítězku – českou Chudobínskou borovici? To záleží i na vás! Děkujeme za každý hlas i šíření mezi vaše známé.
Mirka Soldánová, MAS Stolové hory
foto: Martin Schirlo