Zákaz vstupu do Broumovských stěn je z důvodu těžby dřeva vrtulníkem prodloužen do 31. 1. 2023.

Výběrové řízení - referent investic MěÚ Police n. Met.

Datum: 24. 1. 2023

V příloze zveřejňujeme oznámení o vyhlášení VŘ na obsazení funkce "referent investic" MěÚ Police n. Met.

Výběrová řízení MěÚ Broumov

Datum: 23. 1. 2023

Městský úřad v Broumově vypisuje výběrová řízení na obsazení dvou pracovních pozic. Podrobnosti si zobrazíte kliknutím na níže uvedené soubory.

Výběrové řízení na pozici "komunitní sociální pracovník"

Datum: 6. 1. 2023

Místní akční skupina Stolové hory se sídlem ve Velkém Poříčí vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce "komunitní sociální pracovník". Bližší informace v přiložené výzvě.

Prodej knihy "Venkovský učitel Jaroslav Petr"

Datum: 8. 12. 2022

Knihu od Petry Martincové "Venkovský učitel Jaroslav Petr" je možné zakoupit u členů spolku Přátelé Na Městečku paní Heleny Martincové nebo Majky Prušové - informace na tel. č. 739 455 248, e-mail: helena.martincova@gmail.com. Cena 150,- Kč.

Polský kamion se dřevem ve Lhotě

Problémy s přejezdem polských kamionů přes hraniční přechod ve Lhotě

Datum: 21. 11. 2022

Z webu www.nasebroumovsko.cz jsme převzali článek Michaely Plchové, který se týká problematiky přejezdu polských kamionů přes turistický hraniční přechod Machovská Lhota - Ostra Góra.

Předání ceny městysu Machov

Ocenění městyse Machov za sběr elektrozařízení za rok 2021

Datum: 18. 5. 2022

V pondělí 16. května se zástupci městyse Machov zúčastnili slavnostního předávání ocenění obcím a městům Královéhradeckého kraje v rámci krajského projektu „Čistá obec, čisté město, čistý kraj“. Bližší informace zveřejňujeme v přílohách této zprávy.

Turistická vizitka městyse Machov 1

Turistická vizitka městyse Machov

Datum: 17. 3. 2021

Upozorňujeme turisty i ostatní zájemce, že od března 2021 je v prodeji na Úřadu městyse Machov a na některých dalších místech v obci nová turistická vizitka městyse Machov CZ 5094 od firmy Wander Book. Prodejní cena je 12,- Kč.

Jabloň "U Lidmanů"

Jabloň u hospody U Lidmanů v Machovské Lhotě se stala Stromem roku 2020

Datum: 21. 10. 2020

Titul Strom roku 2020 získala jabloň u hostince u Lidmanů v Machovské Lhotě, ovocný strom dostal toto ocenění poprvé. Na druhém místě v ekologické anketě o nejsympatičtější dřevinu ČR skončily lípy v Hřebenech na Sokolovsku, třetí je dub Hugo z Lednice na Břeclavsku. V anketě hlasovalo více než 5800 lidí, kteří vybírali z finálových 12 stromů z devíti krajů. Pro vítězný strom jich hlasovalo téměř 2200, v pořadí druhým památným lípám dalo hlas zhruba 1000 lidí.
Strom do ankety přihlásila Místní akční skupina Stolové hory spolu s městysem Machov, místní školou, majitelem hospody U Lidmanů panem Šturmem, místními zahrádkáři a s podporou Jaroslava Lidmana - syna původního majitele hostince u Lidmanů, který ji vlastnoručně vysadil po konci 2. světové války. "Jabloň po několika letech od vysazení neplodila, tak tatínkovi někdo z hostů poradil, že má málo železa. Tatínek nelenil a zakopal k jejím kořenům hřebíky. A opravdu pak začala plodit," uvedl Jaroslav Lidman.
Vítězný strom bude odborně ošetřen a bude reprezentovat Česko v mezinárodní anketě Evropský strom roku.
Poděkování patří všem, kteří hlasovali a svým hlasem tak podpořili vítězství jabloně v letošním ročníku tradiční ankety. Podrobné výsledky a záznam slavnostního vyhlášení ankety jsou k dispozici na www.stromroku.cz.