MUDr. Maršík oznamuje všem pacientům, že od 1. 1. 2022 je ordinace v Machově uzavřena. Navštivte ordinaci v Hronově, nebo volejte na tel. č. 739 282 494.

Předání ceny městysu Machov

Ocenění městyse Machov za sběr elektrozařízení za rok 2021

Datum: 18. 5. 2022

V pondělí 16. května se zástupci městyse Machov zúčastnili slavnostního předávání ocenění obcím a městům Královéhradeckého kraje v rámci krajského projektu „Čistá obec, čisté město, čistý kraj“. Bližší informace zveřejňujeme v přílohách této zprávy.

Nabídka práce - ADAPT electronic CZ s.r.o.

Datum: 16. 5. 2022

V přiloženém letáčku zveřejňujeme nabídku práce ve firmě ADAPT electronic CZ s.r.o. se sídlem v Nízké Srbské.

Jízdní řády cyklobusů v roce 2022

Datum: 12. 5. 2022

V příloze zveřejňujeme jízdní řády cyklobusů v oblasti Kladského pomezí pro rok 2022.

Turistická vizitka městyse Machov 1

Turistická vizitka městyse Machov

Datum: 17. 3. 2021

Upozorňujeme turisty i ostatní zájemce, že od března 2021 je v prodeji na Úřadu městyse Machov a na některých dalších místech v obci nová turistická vizitka městyse Machov CZ 5094 od firmy Wander Book. Prodejní cena je 12,- Kč.

Jabloň "U Lidmanů"

Jabloň u hospody U Lidmanů v Machovské Lhotě se stala Stromem roku 2020

Datum: 21. 10. 2020

Titul Strom roku 2020 získala jabloň u hostince u Lidmanů v Machovské Lhotě, ovocný strom dostal toto ocenění poprvé. Na druhém místě v ekologické anketě o nejsympatičtější dřevinu ČR skončily lípy v Hřebenech na Sokolovsku, třetí je dub Hugo z Lednice na Břeclavsku. V anketě hlasovalo více než 5800 lidí, kteří vybírali z finálových 12 stromů z devíti krajů. Pro vítězný strom jich hlasovalo téměř 2200, v pořadí druhým památným lípám dalo hlas zhruba 1000 lidí.
Strom do ankety přihlásila Místní akční skupina Stolové hory spolu s městysem Machov, místní školou, majitelem hospody U Lidmanů panem Šturmem, místními zahrádkáři a s podporou Jaroslava Lidmana - syna původního majitele hostince u Lidmanů, který ji vlastnoručně vysadil po konci 2. světové války. "Jabloň po několika letech od vysazení neplodila, tak tatínkovi někdo z hostů poradil, že má málo železa. Tatínek nelenil a zakopal k jejím kořenům hřebíky. A opravdu pak začala plodit," uvedl Jaroslav Lidman.
Vítězný strom bude odborně ošetřen a bude reprezentovat Česko v mezinárodní anketě Evropský strom roku.
Poděkování patří všem, kteří hlasovali a svým hlasem tak podpořili vítězství jabloně v letošním ročníku tradiční ankety. Podrobné výsledky a záznam slavnostního vyhlášení ankety jsou k dispozici na www.stromroku.cz.