Od pátku 29. 5. 2020 je možno zapůjčit si hřiště u tělocvičny na tenis, nohejbal, volejbal. Bližší informace v Machovském zpravodaji č. 5/2020.

Jídelní lístek 1. - 5. 6. Machovský hostinec

Datum: 26. 5. 2020

V příloze zveřejňujeme jídelní lístek (hotová jídla) pro první červnový týden.

Zahájení provozu tenisového kurtu v Machově u tělocvičny

Datum: 25. 5. 2020

Úřad městyse Machov oznamuje všem zájemcům, že od 29. května 2020 bude možnost zapůjčení tenisového, volejbalového či nohejbalového kurtu u tělocvičny v Machově za následujících podmínek:
- kurt bude pro veřejnost zpřístupněn od 29. května až do začátku září denně od 8,00 hod. do 21,00 hod. Od začátku nového školního roku pak budou vyhrazeny určité hodiny dopoledne pro žáky ZŠ a MŠ Machov (rozvrh obsazených hodin bude včas zveřejněn);
- sazba za zapůjčení kurtu je stanovena ve výši 100,- Kč/hod. (včetně DPH);
- základní časová jednotka pro zapůjčení kurtu (včetně úklidu) je 90 min. (tj. za 150,- Kč);
- rezervaci sportoviště bude zajišťovat správce pan Martin Chalupníček buď telefonicky na telefonních číslech 725 002 392 či 732 156 758, nebo osobně ve svém bytě v budově tělocvičny čp. 5;
- správce bude vybírat poplatek za zapůjčení kurtu, půjčovat klíče od sportoviště, půjčovat síť, vést evidenci uživatelů a kontrolovat stav a pořádek sportoviště;
- vstup na kurt bude povolen pouze osobám starším 16 let, nebo dětem do 15 let v doprovodu osoby starší 18 let;
- v případě nepříznivých klimatických a povětrnostních podmínek disponuje správce kurtu či provozovatel sportoviště (městys Machov) právem rozhodnout o uzavření kurtu či přerušit jeho provoz;
- vstupovat na kurt bude možné pouze v obuvi s hladkou podrážkou, která povrch kurtu neponičí (nelze používat kopačky apod.);
- na celém sportovišti bude platit zákaz kouření;
- na kurt bude zakázáno vodit psy, kočky či jiná zvířata, vjíždět na kurt na kole a znečišťovat jej různými odpadky či pliváním;
- kurt bude sloužit pouze sportovní činnosti, použití bude na vlastní nebezpečí.

Mobilní svozy nebezpečných a objemných odpadů v obci

Datum: 20. 5. 2020

V příloze zveřejňujeme plakátky ke svozu nebezpečných a objemných odpadů v městysu Machov v sobotu 13. června 2020.

Informace k uvolňování opatření proti koronaviru od 11. května 2020

Datum: 13. 5. 2020

V příloženém přehledu zveřejňujeme aktuální informace k uvolňování opatření proti šíření koronaviru od data 11. května 2020.

Uzavírka silnice III/303.16 v úseku Bezděkov n.M. - Mýto od 11. 5.

Datum: 6. 5. 2020

Firma BSS s.r.o. Broumov upřesnila termín zahájení uzavírky silnice III/303.16 v km 0,250 - 0,950 v k. ú. Bezděkov nad Metují v úseku Mýto - křižovatka Bezděkov n.M. (odbočka na Machov) od pondělí 11. května 2020 od 7,00 hod.

Květinový květen 2020

Datum: 6. 5. 2020

Hezký den,
jménem Ligy proti rakovině Náchod zveřejňujeme v příloze informační banner. Informace se týká akce Květinový květen, která je v období mimořádných opatření částečnou náhradou tradiční veřejné sbírky Český den proti rakovině známé jako Květinový den (letos přesunuté na 30. září). Předem děkujeme za pochopení a spolupráci.
S pozdravem a přáním pevného zdraví
MUDr. Vladimír Müller a Mgr. Renata Lelková
Liga proti rakovině Náchod

Ukončení dočasného uzavření MŠ Machov

Datum: 4. 5. 2020

V příloze zveřejňujeme oznámení starosty městyse Machov o ukončení dočasného uzavření provozu mateřské školy Machov.

Uzavírka silnice III/303.16 v úseku Bezděkov - Mýto od 14. 4. 2020

Datum: 8. 4. 2020

V přiložených přílohách zveřejňujeme Rozhodnutí odboru dopravy MěÚ Náchod o úplné uzavírce silnice III/303.16 v úseku Bezděkov nad Metují - křižovatka "Na Mýtě" od 14. 4. 2020 do 31. 10. 2020 z důvodu výstavby kanalizace v Bezděkově nad Metují.

Doporučení Státního zdravotního ústavu - nakládání s použitými ochrannými pomůckami

Datum: 23. 3. 2020

V příloze zveřejňujeme doporučení Státního zdravotního ústavu k nakládání s použitými ochrannými pomůckami v době koronavirové pandemie. V případě potvrzení nemoci v obci bude domluven způsob likvidace pomůcek se svozovou společností Marius Pedersen.

Informace obvodního lékaře MUDr. Maršíka

Datum: 20. 3. 2020

V příloze zveřejňujeme informace MUDr. Maršíka k problematice nákazy koronavirem.

Textilní ochranné roušky pro seniory v Machově

Datum: 19. 3. 2020

Oznamujeme našim (zejména starším) spoluobčanům, že na úřadu máme k dispozici omezené množství textilních ochranných roušek, které pro potřebu občanů Machova šijí dobrovolnice z naší obce. V případě zájmu volejte na tel. 491 547 121.

Mobilní rozhlas městyse Machov

Datum: 18. 3. 2020

Vážení spoluobčané, chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, pozvánky na kulturní a sportovní akce a další informace?
Pokud ano, registrujte se do systému Mobilní rozhlas na odkazu: www.machov-obec.mobilnirozhlas.cz

Nabídka Terénní pečovatelské služby v Machově

Datum: 26. 9. 2018

Zastupitelstvo městyse Machov se dohodlo na spolupráci s Městským úřadem Police nad Metují v oblasti terénní pečovatelské služby.