POZOR - změna termínu hromadného čipování psů v Machově: 6. 11. v 10 hod. a 13. 11. v 16 hod.

Nabídka Terénní pečovatelské služby v Machově

Zastupitelstvo městyse Machov se dohodlo na spolupráci s Městským úřadem Police nad Metují v oblasti terénní pečovatelské služby.

Pečovatelská služba nabízí možnost poskytovat jednotlivé druhy služeb i v Machově. Pacient by si hradil jednotlivé úkony dle platného ceníku a městys Machov by ze svého rozpočtu doplácel pečovatelské službě rozdíl mezi ceníkovou cenou úkonů a hodinovou sazbou pečovatelky (v sazbě je již zahrnuta doprava pečovatelky do Machova). Terénní pečovatelská služba v Machově by byla provozována na základě smlouvy mezi městysem Machov a městem Police nad Metují. Pro její uzavření potřebujeme zjistit zájem občanů Machova o tuto službu a její přibližný rozsah.

Terénní pečovatelská služba je sociální služba v domácím prostředí uživatele v pracovních dnech od 6,30 hod. do 19 hodin.

Posláním terénní pečovatelské služby je zejména
  • poskytovat terénní pečovatelskou službu seniorům a zdravotně postiženým občanům se sníženou soběstačností v jejich domácnostech
  • službu poskytovat tak, aby byla pro uživatele motivující a podporovala jejich samostatnost a sociální začlenění
  • službu poskytovat na základě individuálních potřeb uživatelů

Cílová skupina pacientů - senioři a zdravotně postižení občané se sníženou soběstačností (z důvodu věku, chronického onemocnění, úrazu), kteří potřebují pomoc jiných osob a služby poskytované pečovatelskou službou jsou pro ně dostačující

Věková struktura - osoby se zdravotním postižením od 40 let výše, senioři od 65 let výše.

Orientační ceník jednotlivých úkonů (tyto ceny by hradil pacient) si zobrazíte kliknutím zde.

Svůj případný zájem o nabízenou terénní pečovatelskou službu prosím nahlaste na Úřad městyse Machov (tel. 491 547 121 nebo osobně), aby mohla být uzavřena smlouva s městem Police nad Metují.

Případné odborné dotazy zodpoví vedoucí sociálního odboru MěÚ Police nad Metují paní Ilona Kejdanová – tel. 491 509 995, mobil 775 442 409, e-mail: kejdanova@meu-police.cz.

cenk_2017.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 52,65 kB