S platností od pondělí 8. 3. omezuje Královéhradecký kraj regionální veřejnou dopravu - vlaky i autobusy budou jezdit v tzv. prázdninovém režimu. Více na www.dopravakhk.cz

Uzavření prodejny potravin

Oznamujeme, že prodejna potravin v Machově je z technických důvodů od 1.3.2021 až do odvolání uzavřena.

Nabídka pomoci seniorům při registraci dobrovolného očkování proti nemoci Covid-19

Datum: 15. 1. 2021

Vážení spoluobčané,
od 15. ledna 2021 je možné, aby se zájemci o dobrovolné očkování proti nemoci Covid-19, kterým je 80 let a výše, hlásili do „Centrálního registračního systému“. Toto přihlášení, které musí předcházet vlastnímu očkování, je však podmíněno znalostí práce s internetem a přístupem k němu. Přihlásit zájemce samozřejmě mohou rodinní příslušníci, sociální pracovníci, nebo lze využít tel. linky 1221, kde za vás registraci provedou. Na úřadu městyse jsme si vědomi, že pro některé z vás bude přihlášení problém. Proto nabízíme, že registraci na úřadu městyse provedeme za vás. Musíte ale počítat s tím, že očkování zatím nebude prováděno v ordinacích praktických lékařů a k očkování se budete muset dopravit do zvoleného očkovacího centra.
Pokud tedy máte zájem o tuto službu ze strany městyse, ozvěte se buď telefonicky na telefonní číslo 491 547 121, nebo na mobil jedné z našich úřednic – p. Thérová 732 926 550, p. Krtičková Heritesová 602 113 321. Ozvat se můžete rovněž e-mailem na mailovou adresu městyse: machov-obec@machov-obec.cz, v tomto případě prosím uveďte v žádosti vaše telefonní číslo, abychom se s vámi mohli domluvit.
Ing. Jiří Krtička, starosta

Informace FÚ Náchod - daň z nemovitostí na rok 2021

Datum: 11. 1. 2021

V příloze zveřejňujeme informaci Finančního úřadu Náchod pro poplatníky daně z nemovitých věcí ohledně podání daňového přiznání k této dani na zdaňovací období roku 2021.

Koronavirové opatření - bezhotovostní placení místních poplatků

Datum: 28. 12. 2020

Úřad městyse Machov vyzývá občany a majitele nemovitostí v Machově k přednostnímu placení místních poplatků (poplatky za likvidaci odpadů, poplatky ze psů) bezhotovostně na účet městyse Machov dle pokynů v přiloženém letáku.
Známky na popelnice budou po zaplacení doručeny občanům do jejich poštovních schránek.
Pro informaci v další příloze zveřejňujeme platnou obecní vyhlášku o poplatku za likvidaci odpadů.

Výběrové řízení - vedoucí finančně správního odboru MěÚ Police n. Met.

Datum: 2. 12. 2020

V příloze zveřejňujeme výběrové řízení MěÚ Police nad Metují na obsazení pozice "Vedoucí finančně správního odboru". Přihlášky do 18. 12. 2020, nástup 1. 3. 2021.

Jabloň "U Lidmanů"

Jabloň u hospody U Lidmanů v Machovské Lhotě se stala Stromem roku 2020

Datum: 21. 10. 2020

Titul Strom roku 2020 získala jabloň u hostince u Lidmanů v Machovské Lhotě, ovocný strom dostal toto ocenění poprvé. Na druhém místě v ekologické anketě o nejsympatičtější dřevinu ČR skončily lípy v Hřebenech na Sokolovsku, třetí je dub Hugo z Lednice na Břeclavsku. V anketě hlasovalo více než 5800 lidí, kteří vybírali z finálových 12 stromů z devíti krajů. Pro vítězný strom jich hlasovalo téměř 2200, v pořadí druhým památným lípám dalo hlas zhruba 1000 lidí.
Strom do ankety přihlásila Místní akční skupina Stolové hory spolu s městysem Machov, místní školou, majitelem hospody U Lidmanů panem Šturmem, místními zahrádkáři a s podporou Jaroslava Lidmana - syna původního majitele hostince u Lidmanů, který ji vlastnoručně vysadil po konci 2. světové války. "Jabloň po několika letech od vysazení neplodila, tak tatínkovi někdo z hostů poradil, že má málo železa. Tatínek nelenil a zakopal k jejím kořenům hřebíky. A opravdu pak začala plodit," uvedl Jaroslav Lidman.
Vítězný strom bude odborně ošetřen a bude reprezentovat Česko v mezinárodní anketě Evropský strom roku.
Poděkování patří všem, kteří hlasovali a svým hlasem tak podpořili vítězství jabloně v letošním ročníku tradiční ankety. Podrobné výsledky a záznam slavnostního vyhlášení ankety jsou k dispozici na www.stromroku.cz.

Informování občanů o plánovaných odstávkách elektřiny

Datum: 15. 9. 2020

Firma ČEZ distribuce informuje občany, že od 1. 1. 2021 již nebude oznamovat plánované odstávky elektřiny formou výlepu papírových oznámení v dotčeném území. Nově lze informace o poruchách či plánovaných odstávkách získávat e-mailem po registraci na www.cezdistribuce.cz/sluzba. Platná oznámení je možno také sledovat on-line na www.cezdistribuce.cz/odstavky nebo na www.bezstavy.cz.