Přerušení dodávky vody denně od 19. do 30. 8. v části Nízké Srbské a Machova (od čp. 55 NS po čp. 62 M).

Ukončení provozu restaurace Machovský hostinec k 26.7.2019

V pondělí 22. července oznámili nájemci obecní restaurace na náměstí manželé Mikešovi, že pátkem 26. 7. 2019 končí provozování své činnosti. Důvody jsou zejména ekonomické, kdy oproti stejnému období loňského roku došlo ke značnému poklesu tržeb a dále k výraznému růstu cen vstupních surovin pro výrobu jídel i cen dalšího zboží. Výpadek tržeb zřejmě souvisí s rekonstrukcí krajských komunikací a v důsledku toho s poklesem návštěvnosti zejména turistů. Přes veškerou snahu se ani nepodařilo získat takové množství stálých strávníků, které by zajišťovalo prosperitu restaurace.
Úřad městyse se samozřejmě bude snažit o získání jiného provozovatele restaurace, ale je jasné, že uprostřed letní sezony to bude velice obtížné i s ohledem na nedostatek pracovníků pohostinských profesí na trhu práce. Snahou bude zajistit provoz restaurace alespoň na jednotlivé kulturní akce, ať už jde o avizovaný koncert skupiny Stromboli, divadlo či plesy.

Datum vložení: 22. 7. 2019 15:27
Datum poslední aktualizace: 22. 7. 2019 15:30