Od pátku 29. 5. 2020 je možno zapůjčit si hřiště u tělocvičny na nohejbal, volejbal, florbal apod.. Bližší informace v Machovském zpravodaji č. 5/2020.

Jabloň "U Lidmanů"

Jabloň v Machovské Lhotě nominována na "Strom roku 2020"

Datum: 15. 6. 2020

Výbornou propagací Machova se letos stala celostátní anketa „Strom roku České republiky 2020“. Do finalové dvanáctky přihlášených stromů se dostala 70 let stará jabloň na zahrádce hospody "U Lidmanů" v Machovské Lhotě, kterou do soutěže přihlásila Místní akční skupina Stolové hory s podporou místní školy, majitele hospody p. Šturma či zahrádkářů. Stromem roku se stane ten, který získá nejvíce hlasů široké veřejnosti v hlasování na internetovém serveru www.stromroku.cz, které bude zahájeno 21. července. Prosím tímto všechny spoluobčany o podporu a zaslání hlasu. Setkání hodnotitelské komise se zástupci veřejnosti se koná na zahrádce hospody "U Lidmanů" ve středu 17. 6. 2020 v 8,00 hod. - přijďte podpořit nominaci této krásné jabloně.
V příloze zveřejňujeme tiskovou zprávu Nadace partnerství a fotografii jabloně "U Lidmanů".

Uzavírka silnice III/303.16 v úseku Bezděkov n.M. - Mýto od 11. 5.

Datum: 6. 5. 2020

Firma BSS s.r.o. Broumov upřesnila termín zahájení uzavírky silnice III/303.16 v km 0,250 - 0,950 v k. ú. Bezděkov nad Metují v úseku Mýto - křižovatka Bezděkov n.M. (odbočka na Machov) od pondělí 11. května 2020 od 7,00 hod.

Květinový květen 2020

Datum: 6. 5. 2020

Hezký den,
jménem Ligy proti rakovině Náchod zveřejňujeme v příloze informační banner. Informace se týká akce Květinový květen, která je v období mimořádných opatření částečnou náhradou tradiční veřejné sbírky Český den proti rakovině známé jako Květinový den (letos přesunuté na 30. září). Předem děkujeme za pochopení a spolupráci.
S pozdravem a přáním pevného zdraví
MUDr. Vladimír Müller a Mgr. Renata Lelková
Liga proti rakovině Náchod

Uzavírka silnice III/303.16 v úseku Bezděkov - Mýto od 14. 4. 2020

Datum: 8. 4. 2020

V přiložených přílohách zveřejňujeme Rozhodnutí odboru dopravy MěÚ Náchod o úplné uzavírce silnice III/303.16 v úseku Bezděkov nad Metují - křižovatka "Na Mýtě" od 14. 4. 2020 do 31. 10. 2020 z důvodu výstavby kanalizace v Bezděkově nad Metují.

Doporučení Státního zdravotního ústavu - nakládání s použitými ochrannými pomůckami

Datum: 23. 3. 2020

V příloze zveřejňujeme doporučení Státního zdravotního ústavu k nakládání s použitými ochrannými pomůckami v době koronavirové pandemie. V případě potvrzení nemoci v obci bude domluven způsob likvidace pomůcek se svozovou společností Marius Pedersen.

Informace obvodního lékaře MUDr. Maršíka

Datum: 20. 3. 2020

V příloze zveřejňujeme informace MUDr. Maršíka k problematice nákazy koronavirem.

Textilní ochranné roušky pro seniory v Machově

Datum: 19. 3. 2020

Oznamujeme našim (zejména starším) spoluobčanům, že na úřadu máme k dispozici omezené množství textilních ochranných roušek, které pro potřebu občanů Machova šijí dobrovolnice z naší obce. V případě zájmu volejte na tel. 491 547 121.

Mobilní rozhlas městyse Machov

Datum: 18. 3. 2020

Vážení spoluobčané, chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, pozvánky na kulturní a sportovní akce a další informace?
Pokud ano, registrujte se do systému Mobilní rozhlas na odkazu: www.machov-obec.mobilnirozhlas.cz

Nabídka Terénní pečovatelské služby v Machově

Datum: 26. 9. 2018

Zastupitelstvo městyse Machov se dohodlo na spolupráci s Městským úřadem Police nad Metují v oblasti terénní pečovatelské služby.