Obvodní lékař MUDr. Maršík informuje občany, že dočasně přerušuje svoje ordinování v Machově i v Hronově z důvodu nemoci - zatím do pátku 16. října 2020. V ordinaci v Machově bude přítomna sestřička - odběry krve, injekce apod.

Zástup - pondělí 12. 10. lékařka v ordinaci MUDr. Maršíka v Hronově 13,30 - 16,00 hod., čtvrtky 8. a 15. 10. MUDr. Zemanová v ordinaci Na Hamrech v Náchodě.

Telefonické konzultace s MUDr. Maršíkem jsou možné na tel. č. 739 282 494, nebo 737 819 533.

Informace pro cestující - omezení provozu autobusových linek

Datum: 15. 10. 2020

Oddělení dopravní obslužnosti Krajského úřadu Královéhradeckého kraje informuje všechny občany, kteří využívají autobusovou dopravu, že od 19. 10. 2020 budou regionální autobusové linky provozovány v režimu "letních prázdnin". Vice informaci v přiložených letáčcích, nebo na www.idos.cz

Výzva ředitele nemocnice Náchod občanům

Datum: 13. 10. 2020

V příloze zveřejňujeme výzvu ředitele nemocnice Náchod občanům k poskytnutí pomoci nemocnici se zvládnutím epidemie nemoci Covid-19.

Opatření úřadu městyse v návaznosti na Usnesení vlády ČR o přijetí krizových opatření

Datum: 9. 10. 2020

V návaznosti na Usnesení vlády ČR č. 994 - 998 ze dne 8. října 2020 (č. 398 - 402 Sb.) vyhlašuje městys Machov opatření - omezení provozu úřadu městyse a uzavření tělocvičny. Uvedená opatření zveřejňujeme v příloze zprávy, přikládáme i usnesení vlády ČR.

Výsledky voleb do krajského zastupitelstva ve volebním okrsku Machov

Datum: 5. 10. 2020

V příloze zveřejňujeme přehled o výsledcích voleb do zastupitelstva Královéhradeckého kraje ve volebním okrsku Machov.

Informování občanů o plánovaných odstávkách elektřiny

Datum: 15. 9. 2020

Firma ČEZ distribuce informuje občany, že od 1. 1. 2021 již nebude oznamovat plánované odstávky elektřiny formou výlepu papírových oznámení v dotčeném území. Nově lze informace o poruchách či plánovaných odstávkách získávat e-mailem po registraci na www.cezdistribuce.cz/sluzba. Platná oznámení je možno také sledovat on-line na www.cezdistribuce.cz/odstavky nebo na www.bezstavy.cz.

Jabloň z Machova soutěží o titul "Strom roku 2020"

Datum: 3. 8. 2020

V příloze zveřejňujeme tiskovou zprávu MAS Stolové hory o průběhu soutěže o titul "Strom roku 2020", ve které se do finálové dvanáctky dostala jabloň u restaurace "U Lidmanů" v Machovské Lhotě. Zpráva je doplněna fotografiemi od Marka Olbrzymka z Nadace Partnerství. Hlasovat můžete na www.stromroku.cz. Jabloň se průběžně drží na čelních místech ankety.