Free Joomla Templates by Web Hosting

Slavnostní otevření turistického parkoviště v Machovské Lhotě 15. 5.

Aktuality - Úřad městyse
cz_pl

V sobotu 12. května se uskutečnilo slavnostní otevření turistického parkoviště v Machovské Lhotě za odbočkou na Řeřišný, které bylo vybudováno v rámci projektu „Naučnou stezkou k přírodním a historickým památkám“ (č. projektu CZ.11.2.45/0.0/0.0/15_0000299) z přeshraničního programu Interreg V-A Česká republika – Polsko. Za krásného slunečného počasí se na parkovišti shromáždilo kolem 120 hostů, občanů Machova i okolních obcí. Na úvod zazpívali českou hymnu a poté i školní hymnu žáci místní školy. Za řečnickým mikrofonem se postupně vystřídali představitelé partnerských míst projektu - starosta městyse Ing. Jiří Krtička, starosta obce Suchý Důl Vítězslav Vítek a zástupce města a gminy Radków Marek Niewiadomy. Za Radu Královéhradeckého kraje promluvil radní pro regionální rozvoj pan Pavel Hečko. Po oficiálních projevech došlo na slavnostní přestřižení pásky a poté novému parkovišti požehnal i místní farář Marian Lewicki.

Cílem projektu bylo vybudovat parkovací místa pro turisty v Machovské Lhotě a v polských Vambeřicích, kde vzniklo i nové informační centrum. Další informační centrum bylo vybudováno také na turistickém parkovišti na Slavném (Suchý Důl). Projekt byl vytvořen na myšlence propagace historické poutní trasy do Vambeřic, kam kdysi putovali desetitisíce poutníků v rámci mariánského kultu a v roce 2002 byla tradice těchto poutí obnovena.

V Machovské Lhotě tak vzniklo 25 parkovacích míst pro osobní automobily a 1 místo pro autobus. Parkoviště bylo doplněno dalšími prvky pro turisty – dřevěným přístřeškem, chemickými WC, stojánky pro kola, lavičkami i herními prvky pro děti.

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj „Překračujeme hranice“ 2014-2020. Z celkového finančního objemu projektu 737 tis. EUR (19,2 mil. Kč) bylo v Machově proinvestováno přes 210 tis. EUR, tj. přes 5,5 mil. Kč. V rámci uvedeného projektu byla kromě stavby parkoviště restaurována i socha Panny Marie Bolestné z r. 1761 na machovském náměstí.

Fotografie ze slavnostního otevření najdete ve Fotogalerii na tomto webu.

Aktualizováno ( Pondělí, 28. Květen 2018 )

 

Nabídka Terénní pečovatelské služby v Machově

Aktuality - Úřad městyse
Zastupitelstvo městyse Machov se dohodlo na spolupráci s Městským úřadem Police nad Metují v oblasti terénní pečovatelské služby. Pečovatelská služba nabízí možnost poskytovat jednotlivé druhy služeb i v Machově. Pacient by si hradil jednotlivé úkony dle platného ceníku a městys Machov by ze svého rozpočtu doplácel pečovatelské službě rozdíl mezi ceníkovou cenou úkonů a hodinovou sazbou pečovatelky (v sazbě je již zahrnuta doprava pečovatelky do Machova). Terénní pečovatelská služba v Machově by byla provozována na základě smlouvy mezi městysem Machov a městem Police nad Metují. Pro její uzavření potřebujeme zjistit zájem občanů Machova o tuto službu a její přibližný rozsah.

Terénní pečovatelská služba je sociální služba v domácím prostředí uživatele v pracovních dnech od 6,30 hod. do 19 hodin.

Aktualizováno ( Pondělí, 09. Leden 2017 )

Celý článek...

 

Nabídka sociálních služeb HEWER

Aktuality - Ostatní

Zastupuji organizaci HEWER, z.s., která poskytuje terénní asistenční služby.

Jsme nestátní neziskovou organizací a od roku 1997 poskytujeme službu osobní asistence všem potřebným bez rozdílu věku nebo druhu znevýhodnění.  Postaráme se o chronicky nemocné, klienty po úraze, psychicky či mentálně postižené, seniory i děti.

Aktualizováno ( Středa, 23. Listopad 2016 )

Celý článek...

 

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 2 z 2

Anketa
Jak často navštěvujete tyto stánky?
 
Kalendář
Srpen 2018
Ne Po Út St Čt So
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Nejbližší událost
Žádný termín
Kdo tu je
Právě připojeni - hostů: 124 
Počet přístupů od 1.9.09
Přečtené články : 659893

sport_v_polici
kladske_pomezi
Czechpoint
MAS

region_adrspach

kotlikova_dotace

Předpověď počasí
Mapa Machova

mapa_machov