Free Joomla Templates by Web Hosting

Uzavírky silnice na Broumov v Pěkově

Aktuality - Ostatní

Uzavírka komunikace č. II/303 v úseku Pěkova byla skutečně zahájena dne 3. 4., tedy ve shodě s informacemi, které jsme měli. Při prohlídce staveniště jsme zjistili, že na stavbě je prováděna pouze část avizovaných prací. Když jsme se obrátili na kompetentní osoby se žádostí o vysvětlení postupu (zejména toho, proč byla zahájena úplná uzavírka, když prováděné práce by bylo dle našeho názoru možné provádět i při uzavírce částečné) nám bylo sděleno, že dopravní policie nařídila úplnou uzavírku z důvodu manipulace s betonovými zábranami osazenými provizorně na období zimy v místech, kde stavba nebyla dokončena a kde hrozil pád do hloubky. Na základě naší nespokojenosti se způsobem provádění prací zareagoval zástupce investora a se zhotovitelem stavby se domluvil na tom, že dojde (pravděpodobně již v průběhu zítřku) k opětovnému zprůjezdnění úseku přes Pěkov veškeré dopravě! Následně sice k úplným uzavírkám dojde, nicméně vždy by to mělo být pouze na nezbytně nutnou dobu a jedině v případě, že zhotovitel bude k provedení prací připraven. První úplná uzavírka v délce pravděpodobně 2 – 3 dnů bude realizována pro osazení svodidel někdy v druhé polovině dubna; druhá uzavírka pak bude již řešit frézing nekvalitního povrchu a položení nového povrchu (aby byl splněn požadavek technologie pokládky, musí být venkovní teplota při pokládce nad 10°). Oba termíny nám budou teprve sděleny. U frézingu je ještě zvažována varianta pouze částečnách uzavírek při frézování vozovky, což by mohlo věci jistě pomoct, a my takovou variantu plně podporujeme.    Mgr. Jiří Škop, místostarosta MěÚ Police n.M.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 05. Duben 2018 )

 

Rekonstrukce krajských komunikací 30315 a 30317 - předběžné termíny 2018

Aktuality - Úřad městyse

Po projednání na koordinační schůzce zainteresovaných subjektů v rámci probíhající rekonstrukce krajských komunikací III/30315 a III/30317 a na základě dalších upřesňujících jednání sdělujeme neoficiální harmonogram prací na uvedené akci v 1. pololetí letošního roku:

1) Rekonstrukce mostu v Machovské Lhotě (u Prokopových) je naplánována v termínu 16. 4. - 21. 5. Objízdná trasa bude opět vedena po místní komunikaci od autobusových garáží "Bránou" (semafory) směrem ke lhotskému kravínu a dále okolo čsl. hřbitova k Machovu.

2) Rekonstrukce vozovky v úseku od Bezděkova po začátek Machova (k hasičárně) je naplánována v termínu 16. 4. - 13. 5. V tomto termínu budou rekonstruovány podkladní vrstvy vozovky až po vrchní štěrkovou vrstvu. Objízdná trasa bude vedena od Hotelu na Mýtě směrem na Vysokou Srbskou a dále do Machova.

3) Rekonstrukce vozovky v úseku Mýto - Vysoká Srbská - Machov je naplánována v termínu 14. 5. - 10. 6. (dokončení rekonstrukce mostů, frézování asfaltu a pokládka nového asfaltu). Objízdná trasa bude vedena od Mýta přes Bezděkov do Machova.

4) V termínu 11. 6. - 16. 6. by měla proběhnout pokládka živičných vrstev jak v úseku od Bezděkova po Machov.

5) V termínu 14.5. - 11.6. bude probíhat rekonstrukce dvou mostů v Nízké Srbské u odbočky na Doly a v Machově (u Kubínových). Práce budou probíhat po polovinách mostů bez nutnosti řešení objízdných tras.

6) Na žádost městyse Machov se nyní přepracovává řešení objízdných tras při rekonstrukci mostu u křižovatky na Bělý, kde jsme nesouhlasili s navrženými objízdnými trasami (nevyhovující parametry místních komunikací pro veškerou dopravu) a navrhli provizorní přemostění potoka přes parčík naproti Schwarzovým. O termínu zahájení rekonstrukce tohoto mostu budeme informovat.

                                                                        Ing. Jiří Krtička, starosta

Aktualizováno ( Úterý, 10. Duben 2018 )

 

Výstva trofejí spárkaté zvěře v Polici n. Met.

Aktuality - Kultura
Českomoravská myslivecká jednota, z.s., - Okresní myslivecký spolek Náchod pořádá ve dnech 18. - 20. května v P"ellyho domech v Polici nad Metují výstavu trofejí spárkaté zvěře. Výstava je otevřena ve všech třećh dnech od 9,00 hod. do 18,00 hod. Plakátek si zobrazíte kliknutím zde.
 

Nabídka Terénní pečovatelské služby v Machově

Aktuality - Úřad městyse
Zastupitelstvo městyse Machov se dohodlo na spolupráci s Městským úřadem Police nad Metují v oblasti terénní pečovatelské služby. Pečovatelská služba nabízí možnost poskytovat jednotlivé druhy služeb i v Machově. Pacient by si hradil jednotlivé úkony dle platného ceníku a městys Machov by ze svého rozpočtu doplácel pečovatelské službě rozdíl mezi ceníkovou cenou úkonů a hodinovou sazbou pečovatelky (v sazbě je již zahrnuta doprava pečovatelky do Machova). Terénní pečovatelská služba v Machově by byla provozována na základě smlouvy mezi městysem Machov a městem Police nad Metují. Pro její uzavření potřebujeme zjistit zájem občanů Machova o tuto službu a její přibližný rozsah.

Terénní pečovatelská služba je sociální služba v domácím prostředí uživatele v pracovních dnech od 6,30 hod. do 19 hodin.

Aktualizováno ( Pondělí, 09. Leden 2017 )

Celý článek...

 

Nabídka sociálních služeb HEWER

Aktuality - Ostatní

Zastupuji organizaci HEWER, z.s., která poskytuje terénní asistenční služby.

Jsme nestátní neziskovou organizací a od roku 1997 poskytujeme službu osobní asistence všem potřebným bez rozdílu věku nebo druhu znevýhodnění.  Postaráme se o chronicky nemocné, klienty po úraze, psychicky či mentálně postižené, seniory i děti.

Aktualizováno ( Středa, 23. Listopad 2016 )

Celý článek...

 

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 2 z 2

Anketa
Jak často navštěvujete tyto stánky?
 
Kalendář
Duben 2018
Ne Po Út St Čt So
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Nejbližší událost
Žádný termín
Kdo tu je
Právě připojeni - hostů: 75 
Počet přístupů od 1.9.09
Přečtené články : 611161

sport_v_polici
kladske_pomezi
Czechpoint
MAS

region_adrspach

kotlikova_dotace

Předpověď počasí
Mapa Machova

mapa_machov