Machov
Městys Machov
rozšířené vyhledávání

 

Uzavření místních komunikací:

- křižovatka pod veřejným parkovištěm pod náměstím uzavřena od 4. do 12. června.

- křižovatka k Machovským Končinám uzavřena od 10. do 12. června

 

Aktuality

Informace o umístění fotopastí na katastru městyse Machov

Datum: 10. 6. 2024

Městys Machov informuje občany, že na území obce (v katastrálních územích Machov, Machovská Lhota, Nízká Srbská a Bělý) jsou nově z důvodu ochrany majetku, bezpečnosti a dalších zákonných důvodů umístěny fotopasti.

Dovolená praktických lékařů v letošním roce

Datum: 4. 6. 2024

MUDr. Mědílková a MUDr. Maršík oznamují svým pacientům letošní termíny čerpání dovolené:
- 15. až 26. 7. 2024
- 12. až 23. 8. 2024.
V nezbytných případech zastupuje MUDr. Zemanová ve firmě Wikov Hronov, Kostelecká 356 (tel. 702 187 889) a čtvrtky v ordinaci Hamra Náchod (tel. 491 424 526).

Oprava křižovatky pod veřejným parkovištěm pod náměstím

Datum: 27. 5. 2024

Na přelomu května a červan bude probíhat rekonstrukce silničního povrchu, obrubníků, části chodníku a kanalizačních šachet v prostoru křižovatky pod veřejným parkovištěm pod náměstím. Bude zde položen nový asfaltový povrch.

Hudební festival "Za poklady Broumovska"

Datum: 21. 5. 2024

V příloze zveřejňujeme program letošního, již 19. ročníku hudebního festivalu Za poklady Broumovska.

Nabídka pronájmu (pachtu) restaurace Obecní dům v Machově

Datum: 21. 3. 2024

Městys Machov nabízí provozování restaurace Obecní dům na náměstí v Machově (bez sálu OD) formou pachtovní smlouvy s následujícími podmínkami:

Oznámení o vyhlášení revize katastru nemovitostí

Datum: 21. 3. 2024

Městys Machov oznamuje, že v katastrálním území Machovská Lhota bude zahájena revize katastru nemovitostí - hranic pozemků, obvodů budov, způsobu využití staveb, hranic katastrálního území a další údaje polohopisu katastrální mapy. Bližší informace v přiloženém Oznámení.

Poplatek za likvidací odpadů 2024

Datum: 3. 1. 2024

Úřad městyse Machov oznamuje všem spoluobčanům, že místní poplatek za provoz obecního systému odpadového hospodářství pro rok 2024 činí 850,- Kč na poplatníka.

Územní plán městyse Machov - úplné znění po vydání Změny č. 2

Datum: 22. 12. 2023

Městys Machov zveřejňuje úplné znění Územního plánu po vydání Změny č. 2 - viz přílohy.

Výzva občanům - příprava knihy o historii Machovska

Datum: 19. 5. 2023

V příloze zveřejňujeme Výzvu občanům - prosbu o poskytnutí podkladů pro přípravu vydání knihy o historii Machova, Bělého, Nízké Srbské, Machovské Lhoty, Řeřišného i Machovských končin.

Krizová karta obce

Datum: 19. 4. 2023

V příloze zveřejňujeme Krizovou kartu obce - pokyny, postupy a užitečné informace v případě výskytu krizové situace v městysu Machov.

Polský kamion se dřevem ve Lhotě

Problémy s přejezdem polských kamionů přes hraniční přechod ve Lhotě

Datum: 21. 11. 2022

Z webu www.nasebroumovsko.cz jsme převzali článek Michaely Plchové, který se týká problematiky přejezdu polských kamionů přes turistický hraniční přechod Machovská Lhota - Ostra Góra.

Předání ceny městysu Machov

Ocenění městyse Machov za sběr elektrozařízení za rok 2021

Datum: 18. 5. 2022

V pondělí 16. května se zástupci městyse Machov zúčastnili slavnostního předávání ocenění obcím a městům Královéhradeckého kraje v rámci krajského projektu „Čistá obec, čisté město, čistý kraj“. Bližší informace zveřejňujeme v přílohách této zprávy.

Turistická vizitka městyse Machov 1

Turistická vizitka městyse Machov

Datum: 17. 3. 2021

Upozorňujeme turisty i ostatní zájemce, že od března 2021 je v prodeji na Úřadu městyse Machov a na některých dalších místech v obci nová turistická vizitka městyse Machov CZ 5094 od firmy Wander Book. Prodejní cena je 12,- Kč.

Jabloň "U Lidmanů"

Jabloň u hospody U Lidmanů v Machovské Lhotě se stala Stromem roku 2020

Datum: 21. 10. 2020

Titul Strom roku 2020 získala jabloň u hostince u Lidmanů v Machovské Lhotě, ovocný strom dostal toto ocenění poprvé. Na druhém místě v ekologické anketě o nejsympatičtější dřevinu ČR skončily lípy v Hřebenech na Sokolovsku, třetí je dub Hugo z Lednice na Břeclavsku. V anketě hlasovalo více než 5800 lidí, kteří vybírali z finálových 12 stromů z devíti krajů. Pro vítězný strom jich hlasovalo téměř 2200, v pořadí druhým památným lípám dalo hlas zhruba 1000 lidí.
Strom do ankety přihlásila Místní akční skupina Stolové hory spolu s městysem Machov, místní školou, majitelem hospody U Lidmanů panem Šturmem, místními zahrádkáři a s podporou Jaroslava Lidmana - syna původního majitele hostince u Lidmanů, který ji vlastnoručně vysadil po konci 2. světové války. "Jabloň po několika letech od vysazení neplodila, tak tatínkovi někdo z hostů poradil, že má málo železa. Tatínek nelenil a zakopal k jejím kořenům hřebíky. A opravdu pak začala plodit," uvedl Jaroslav Lidman.
Vítězný strom bude odborně ošetřen a bude reprezentovat Česko v mezinárodní anketě Evropský strom roku.
Poděkování patří všem, kteří hlasovali a svým hlasem tak podpořili vítězství jabloně v letošním ročníku tradiční ankety. Podrobné výsledky a záznam slavnostního vyhlášení ankety jsou k dispozici na www.stromroku.cz.